<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Німеччина

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяБерлін
Площа, км2357 022
Населення81 802 000
Ріст чисельності населення, в рік-40 901
Середня тривалість життя, років79.05 (чол. 76, жін. 82.1)
Щільність населення, чол./км2229.12
Офіційна мованімецька
Валютаєвро
Міжнародний телефонний код49
Зона в Інтернетіde
Часові поясиUTC+1
Міжнародні організації, в які входить Німеччина Європейський Союз, Група інноваційного фінансування розвитку, Центр розвитку ОЕСР, Організація економічного співробітництва та розвитку, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Австрія, Бельгія, Швейцарія, Чехія, Данія, Франція, Люксембург, Нідерланди, Польща
Вихід до морів чи океанів Балтійське, Північне моря

Загальна інформація

Німеччина

Перші згадки про родоначальників сучасної Німеччини германців і кельтів з'явилися в рукописах стародавніх греків і римлян, датованих 1998 р. н.е. Офіційною датою заснування історичної Німецької держави прийнято вважати 2 лютого 962 р. н.е., коли східно-франкський король Оттон I був коронований в Римі і став імператором Священної Римської імперії. Таке положення зберігалося аж до кінця XVIII ст. В кінці XVIII ст. через Наполеонівської війни від Римської імперії відкололося 16 південно-і західнонімецьких князівств і під тиском Наполеона 12 липня 1806 р. в Парижі був створений Рейнський союз. До 1808 р. до Рейнського союзу приєдналися ще 23 німецькі держави. У 1813 р., після поразки Наполеона в Битві народів під Лейпцигом, Рейнський союз розпався. На сьогоднішній момент єдиним його членом, що зберіг незалежність, є князівство Ліхтенштейн.
На уламках Священної римської імперії і Рейнського союзу 8 червня 1815 р. на Віденському конгресі був створений Німецький союз. У союз увійшли одна імперія (Австрія), п'ять королівств (Прусія, Саксонія, Баварія, Ганновер, Вюртемберг), герцогства і князівства, а також чотири міста-республіки (Франкфурт, Гамбург, Бремен і Любек). Німецький союз проіснував до 23 серпня 1866 р. Через австро-пруської війни, в якій Прусія здобула перемогу і приєднала до своїх територій низку німецьких князівств, Німецький союз розпався. Єдиним його членом, яка зберегла незалежність і не потерпілим ні однієї зміни режиму, є, знову ж таки, князівство Ліхтенштейн.
У 1868 р. був створений Північно-Німецький Союз на чолі з президентом - королем Прусії. Таке положення зберігалося аж до 1871 р., в цьому році Рейхстаг проголосив президента Північно-Німецького прусського короля Вільгельма I Гогенцоллерна імператором Німецької імперії, канцлером якої був призначений Бісмарк. У 1914 р. Німеччина вступила в Першу світову війну, програш в якій призвів до розвалу імперії і створення так званої Веймарської республіки.
У 1933 р. канцлером Німеччини був призначений Адольф Гітлер, що отримав згодом необмежену владу, в результаті чого в 1939 р. його політика вилилася у Другу світову війну. Зазнавши поразки у Другій світовій війні, державність Німеччини було припинено і її територія була розділена на 4 зони окупації: радянську, американську, британську та французьку. У 1949 р. на територіях американської, британської та французької зон окупації була створена Федеративна Республіка Німеччина (ФРН), а на території радянської зони окупації Німецької Демократичної Республіки (НДР).
У 1990 р. НДР була включена до складу ФРН в результаті чого з'явилася сучасна Німеччина, яку ми сьогодні знаємо.
Сучасна Німеччина географічно розташована в Центральній Європі і має спільні кордони з такими державами як: Данія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Австрія, Швейцарія, Франція, Чехія і Польща. На півдні Німеччина межує з Австрією і Швейцарією. На заході - з Нідерландами, Францією, Бельгією і Люксембургом. На сході - з Польщею і Чехією. На півночі Німеччина межує з Данією, окрім цих країн Німеччина має виходи до Північного і Балтійського морів.
Найбільшими містами Німеччини є Берлін, Гамбург, Мюнхен і Кельн. Наступним за значимістю є п'ятий за чисельністю населення місто і фінансова столиця Франкфурт-на-Майні, на території якого розташований найбільший аеропорт Німеччини. Це третій за розмірами аеропорт Європи і перший за обсягами прибутку від вантажних авіаперевезень.

Форма правління

Формою правління Німеччини є федеративна парламентська республіка, заснована на 16 рівноправних суб'єктах три з яких міста Берлін, Бремен і Гамбург.

Населення

Населення Німеччини становить приблизно 82 мільйони чоловік. Переважна більшість населення німці. У землях Бранденбург і Саксонія також проживають лужицькі серби, в північних районах землі Шлезвіг-Гольштейн є датчани. У Німеччині також налічується близько 7 мільйонів іноземних громадян, в основному це турки, громадяни республік колишньої Югославії та СРСР.

Віросповідання

Більшість німців - християни, при цьому католики становлять 32,4%, лютерани 32,0%, православні 1,14%. Невелика частина віруючих належить до псевдохристиянських вірувань - баптисти, методисти, віруючі Новоапостольської Церкви і прихильники інших релігійних течій.
Частина віруючих складають мусульмани (близько 3,8%), Свідки Єгови (0,2%) і члени іудейських громад (близько 0,12%). Близько 31% німецького населення, переважно на території колишньої НДР, атеїсти (70%).

Офіційна мова

Офіційна мова Німеччини німецька. Разом з офіційною мовою населення використовує нижньо-, середньо- і верхньонімеці діалекти. До визнаних мов національних меншин належать датська, фризька та лужицька, а також в якості регіональної мови - нижньосаксонська.

Свята

1 січня - Новий рік.
6 січня - Богоявлення.
1 травня - День Трудящих.
21 травня - Вознесіння.
1 червня - Духів день.
11 червня - Свято Тіла Господня.
15 серпня - Успіння.
3 жовтня - День Єдності.
31 жовтня - Преображення.
1 листопада - День Всіх Святих.
18 листопада - День Молитви та Каяття.
25-26 грудня - Різдво.
Крім того, кожна земля, що володіє відповідними повноваженнями адміністративна одиниця може відзначати і місцевий пам'ятний день, наприклад - день покровителя міста.
Деякі знаменні дати, що відзначаються в Німеччині, не є офіційними святами в прямому сенсі слова, але, тим не менш, вони пов'язані з важливими подіями німецької історії.

Час роботи установ

Банки працюють з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 13:00 (іноді до 14:00 або 15:00), у четвер - до 17:00 або 18:00 з годинною перервою на обід. Відділення банків в аеропортах і на великих вокзалах працюють з 6:30 до 22:30, в тому числі і по вихідних.
З понеділка по п'ятницю промтоварні магазини працюють з 9:00 (10:00) до 18:00 (20:00). Як і в банках, існує також "довгий" четвер, коли супермаркети працюють до 20:00. По суботах магазини відкриті до 16:00, а перед Різдвом, як правило, до 18:00. Продуктові магазини часто починають роботу з 7:00 і закінчують після 19:00.

Національна кухня

Німеччина має досить різноманітну кухню, успадковану від численних народів, які проживають або проживали на цій території. В "обов'язковий набір" входять смажена у фритюрі грудинка на реберцях "ріппхен", найрізноманітніші сосиски, биточки "клопс" з картопляним салатом і найпопулярніші смажені ковбаски з соусом "каррі". Баварська кухня відрізняється величезними порціями і "сільською" простотою. Найвідоміші страви - смажена свинина з кислою капустою, знамениті мюнхенські ковбаски "вайсвюрштельн" і дуже смачні солоні кренделі "Братц". Широко використовуються і страви, які традиційно вважаються італійськими.
На узбережжі Північного і Балтійського морів більшість традиційних страв готується з риби. Її смажать, коптять, запікають і маринують найрізноманітнішими способами, а також готують супи. Візитна картка Німеччини - пиво, яким особливо славиться Баварія. Сортів пива дуже багато, але найбільш популярні баварські світлі сорти, такі як "Аугустінербрау", "Хекер-Пшорр", "Хофбрау", "Левенбрау", "Пауланер" і "Спатен". До пива подають печеню з свинини з картопляними кнедликами або нюрнберзькі смажені ковбаски. Також широко відомі вина долин Рейну і Майна, легкі, з характерним фруктовим присмаком.
 
Часовий пояс

Часовий пояс за Гринвічем UTC +1. (Різниця з київським часом становить -1 год.).

Грошова одиниця

Офіційною грошовою одиницею Німеччини є євро.

Клімат

Клімат Німеччини в силу географічного положення має мінливий характер. Посеред літа може бути тепло і сонячно, але вже на наступний день може стати холодно і піти дощ. Різкі "екстремальні" погодні явища, такі як сильні посухи, торнадо, шторми, сильні морози або спека трапляються дуже рідко, це обумовлено тим, що Німеччина знаходиться в помірному кліматичному поясі. На півночі Німеччини клімат морський, на решті території - перехідний від морського до континентального. Середня температура найхолоднішого місяця (січня) від -3 °С до +2 °С. Середня температура липня від +16 °С до +20 °С. Опадів випадає на півдні до 2 000 мм на рік, на півночі - до 710 мм на рік, в основному в осінньо-зимовий період.
Землетрусів з важкими наслідками в Німеччині до теперішнього часу не відбувалося. Це можна пояснити тим, що Німеччина знаходиться на Євразійській плиті.

Транспорт

Оскільки Німеччина розташована в самому центрі Європи, її транспортна мережа обслуговує не лише її власні потреби, а й забезпечує торговельні зв'язки з сусідніми країнами, в першу чергу Північною і Північно-Західною Європою з Австрією та Швейцарією і далі, через альпійські тунелі і перевали, з Італією. Головною водною транспортною артерією Німеччини є Рейн.
Головний західнонімецький аеропорт, найбільший у всій континентальній Європі, знаходиться у Франкфурті-на-Майні. Найбільшими після Франкфуртського аеропорту є аеропорти Мюнхена і Дюсельдорфа. Провідна авіаційна компанія Німеччини - "Люфтганза". Крім повітряних, вона здійснює залізничні перевезення між Кельном, Дюсельдорфом і Франкфуртом.
Пасажирські перевезення здійснюють в основному швидкісні поїзди. Найбільшими транспортними вузлами є великі міста, такі як Берлін, Мюнхен, Гамбург, Бремен, Бонн, Кельн і Франкфурт, а найбільшими вузлами водного транспорту є міста, розташовані на берегах річок і морів. Основу транспортної системи складають залізні дороги.

Посольства і Консульства

Посольство Німеччини в Україні
01901, м. Київ.
вул. Б. Хмельницького, 25.

Канцелярія
Тел. (044) 247 68 00.
Факс (044) 247 68 18.

Консульсько-правовий відділ
Тел. (044) 247 68 27 (загальні правові, консульські та паспортні питання).
(044) 247 68 28 (питання єврейської еміграції).
Факс (044) 247 68 21.

Візовий відділ посольства Німеччини
01135, м. Київ.
вул. Златоустівська, 37-39.
Тел. (044) 216 67 94.
(044) 216 14 77.
(044) 246 99 74 (довідкова інформація).
Факс (044) 216 23 89.
(044) 246 92 44.

Посольство України в Німеччині
10117, Berlin.
Albrechtstrasse, 26.
Тел. 030-28 88 70.
Факс 030-28 88 71 63.
E-mail: [email protected]
www.botschaft-ukraine.de
Час прийому: з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 13:30 і з 14:30 до 18:00.

Канцелярський відділ
Тел. 030-28 88 72 20.
Факс 030-28 88 72 19.

Консульський відділ посольства України в Бонні
53424, Remagen
Rheinhohenweg, 101.
Тел. 02888-9 41 80.
Факс 02888-94 1918 63.
 
Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні
60313, Frankfurt-am-Main.
Bronner Strasse, 15.
Тел. 069-29 72 09 0.
Факс 069-29 72 09 29.
 
Генеральне консульство України в Гамбурзі
22087, Hamburg.
Mundsburger Damm, 1.
Тел. 040-229 498 0.
Факс 040-229 498 13.
 
Генеральне консульство України в Мюнхені
80336, Munchen.
Lessing Strasse, 14.
Тел. 089-55 27 370.
Факс 089-55 27 375 5.

Зверніть увагу, що оформлення гостьових віз на перебування в Німеччині до 3 місяців здійснюється, в більшості випадків, в приміщенні по вулиці Хмельницького, 25. Там же здійснюється оформлення віз для деяких категорій службових поїздок до Німеччини (90/360 днів).
Посольство працює з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 (перерва з 13:00 до 14:00) і в п'ятницю з 8:00 до 15:00 (перерва з 13:00 до 13:30).
Консульсько-правовий відділ працює з понеділка по четвер з 8:00 до 12:00 та в п'ятницю з 8:00 до 11:00. Видача заяв для еміграції з єврейської лінії з понеділка по середу з 14:00 до 16:00, прийом заяв з понеділка по четвер з 8:00 до 12:00 та в п'ятницю з 8:00 до 11:00. Прийом пізніх переселенців і співбесіди з ними з питань еміграції тільки після попереднього письмового узгодження часу зустрічі.
Візовий відділ (на вул. Златоустівській, 37-39) працює з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 (перерва з 13:00 до 14:00) і в п'ятницю з 8:00 до 15:00 (перерва з 12:00 до 13:00). Видача паспортів з понеділка по четвер з 15:00 до 16:30 і в п'ятницю з 13:00 до 14:30. Видача талончиків на співбесіду з понеділка по четвер з 8:00 до 16:30 (перерва з 12:30 до 14:00) і в п'ятницю з 8:00 до 14:30 (перерва з 11:30 до 13:00).

Оформлення візи

Німеччина входить в Шенгенську зону, тому для оформлення візи необхідно в першу чергу відвідати консульство або посольство, де Ви зможете ознайомитися з порядком процедури отримання візи, дізнатися перелік необхідних документів та отримати анкету. Термін оформлення візи варіюється від декількох днів до двох тижнів, у деяких консульствах необхідий попередній запис для подання документів.
Перелік документів залежить від мети поїздки до Німеччини і відповідно від того, на яку візу ви претендуєте:
1. Віза для приватних поїздок.
2. Службова віза.
3. Туристична віза.
4. Віза для навчання.
5. Віза для працевлаштування або практики.
6. Віза з метою укладення шлюбу.
7. Віза з метою возз'єднання сім'ї.
 
Основний список документів:
1. Закордонний паспорт, дійсний, щонайменше, 3 місяці від дати закінчення візи.
2. Копія внутрішнього паспорта всіх сторінок + оригінал.
3. Візова анкета.
4. Три фотокартки розміром 3,5 х4,5 (70% обличчя на фотографії).
5. Копія свідоцтва про шлюб / розлучення.
6. Медична страховка на суму 30 000 Євро.
Залежно від типу візи, на яку ви претендуєте, список документів може бути розширений за вимогою посольства. Крім того, вас можуть запросити на особисту співбесіду. Уточнюйте перелік документів для вашого випадку у візовому відділі. Розмір візового збору - 35 євро, незалежно від терміну дії візи. При відмові у видачі візи утримується повний розмір суми візового збору.

Можливі додаткові документи:
Довідка з місця роботи.
Довідка з банку про стан рахунку і рух грошей по рахунку.
Копія техпаспорта на автомобіль.
Копія права власності на нерухомість.
Копія ідентифікаційного коду.
Запрошення (з параграфами 66-68 оригінал) + копія паспорта німця.
Підтвердження родинного зв'язку або дружби.

Віза - дозвіл на в'їзд даній особі на територію відповідної держави, на виїзд з цієї території або проїзд через неї. За видом призначення візи бувають ділові, гостьові, з правом роботи, імміграційні, туристичні. Туристичні візи - дозвіл відвідати країну з туристичними цілями на певний термін.

Визначні місця

Замки та фортеці:
Замок Ельц на Мозелі (Рейнланд-Пфальц).
Королівський замок Хоеншвангау (Баварія).
Королівський замок Нойшванштайн (Баварія).
Королівський замок Драхенбург (Кенігсвінтер).
 
Історичні пам'ятки:
Бранденбурзькі ворота (Берлін).
Бременська ратуша (Бремен).
Порта Нігра, Трір (Рейнланд-Пфальц).
Рейхстаг (Берлін).
Пам'ятник Вільгельму I і Фрідріху Барбароссі (Кіфхойзер).
Панорама селянської війни Бад-Франкенхаузен.
Валхалла - Зал слави (Регенсбург).
Стовп Перемоги (Шверін).
Зал звільнення (Кельхайм).
Будівля суду присяжних (Нюрнберг).
Місце народження Карла Маркса (Трір).
 
Всесвітньо відомі церкви і собори:
Аахенський собор, Аахен (Північний Рейн-Вестфалія).
Фрауенкірхе, Дрезден (Саксонія).
Кельнський собор, Кельн (Північний Рейн-Вестфалія).
Меморіальна церква кайзера Вільгельма (Берлін).
 
Визначні пам'ятки:
Скеля Лорелею у Сант Гоарсхаузені (Рейнланд-Пфальц).
Німецький кут і за ним фортеця Еренбрайтштайн, Кобленц (Рейнланд-Пфальц).
Колона перемоги на площі Велика зірка (Берлін).
Фонтан правосуддя на площі Ремерберг (Франкфурт на Майні, Гессен).
Міст Гельчтальбрюкке (Нечкау, Саксонія).
Собор Альтер Маркт в Потсдамі.
Херренкімзеє - заміська резиденція баварського короля Людвіга II.
Палац - Сан-Сусі в Потсдамі.
 
Поради туристам

Проїзд в метро і швидкісний електричці від центральної частини міст до передмість, оплачується наперед в автоматах, розташованих на відкритих зупинках, в підземних переходах між залізничними платформами, на майданчиках перед входом в підземні станції метро і швидкісних електричок. Куплений квиток потрібно "прокомпостувати" на компостері, який розташований поруч.
У міському автобусі і трамваї можна купити квиток і на шляху прямування (однак це необхідно зробити до першої найближчої зупинки) в автоматі усередині салону або ж поставити штемпель з допомогою розташованого в салоні компостери на заздалегідь куплений десятисмуговий квиток для проїзду в автобусі або трамваї.
Дещо інша ситуація з оплатою проїзду в автобусі в сільській місцевості. Тут квитки продає водій, здійснюючи при цьому контроль і за наявністю проїзних документів. З цієї причини входити в автобус необхідно тільки через передні двері, а виходити через задні чи бічні.
В автоматах для продажу проїзних квитків існує досить великий вибір. Можна придбати квиток-стрічку з 10 частин (для використання на декількох поїздках), квиток з 3 частин (на довгий маршрут) і квиток з однієї частини (на короткий маршрут). Називаються дані квитки відповідно 10 Streifen, 3 Streifen і Einzeln-Streifen. Тут же продаються проїзні квитки на весь день (незалежно від числа поїздок) і навіть на три дні (теж незалежно від числа поїздок). Ці проїзні квитки в свою чергу діляться на квитки для дорослої людини (Singl-Karte), квитки на дитину (Kind-Karte), квитки на сім'ю (Partnerkarte).
Штраф за безоплатний проїзд в Німеччині дуже дорогий, тому квиток на проїзд у транспорті вигідніше купити, ніж спробувати покататися безкоштовно.

Корисні дрібниці

Чайові складають приблизно 5-10% від суми рахунку або 1 євро з людини. Цінники в магазинах часто починаються словом "ab" - «від», зі вказівкою нижньої межі ціни, треба звертати увагу на "рідний" цінник або проконсультуватися у персоналу. Напруга електричної мережі 220 вольт, 50 герц. Розетки європейського типу з двома круглими товстими штирями і заземленням. Корисно взяти з собою універсальний перехідник.
Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти до Німеччини і з неї не обмежений. Готівкові суми понад 15 тис. євро обов'язково декларуються. Для громадян ЄС, які подорожують в межах ЄС, митні обмеження відсутні.
Для громадян країн, що не входять в ЄС, а також для всіх категорій туристів, обмежено ввезення наступних товарів:
Якщо товари придбані в країні ЄС і з них сплачені податки і мита, то безмитно ввозяться до 800 сигарет або до 200 сигар або 1 кг тютюну, до 10 л міцних спиртних напоїв (понад 22%), до 20 л міцного вина, 90 л столового вина, 110 л пива, інші товари на суму не вище 400 євро.
Якщо товари придбані поза межами ЄС - до 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, до 2 л столового вина, до 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л спиртних напоїв міцністю до 22% або 2 додаткових літра столового вина, до 60 мл парфумів або 250 мл туалетної води, та інші товари на суму, не вище 60 євро.
Заборонено ввезення наркотиків, отрут, психотропних речовин, зброї.
Заборонено вивіз пального, при перетині кордону на автомобілі в запасній каністрі повинне бути не більше 10 л пального.

Екстрені телефонні номери

Поліція - 110.
Оператор служби порятунку - 112.
Сервіс блокування карток (повідомлення про втрати кредитних карт, SIMкарт тощо.) - 116116.
Швидка медична допомога (в деяких регіонах) - 19222.
Головне представництво Аерофлоту у Франкфурті - (069) 2307-71, 27300-60.
Німецький Автомобільний Клуб ADAC (допомога на дорогах) - 19211.
Таксі - 030-9644, 030-210-202, 030-691-001, 030-261-026.

Довідкові телефони

По всій Німеччині - 11-8-33 або 0-11-89 (дзвінок платний).
Загальнонімецька довідкова служба російською мовою "Інфоексперт" - 0190-87-22-50.
Безкоштовний дзвінок за рахунок абонента, що викликається - 0130-801-007 ("Дойче Телеком").