<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Туреччина

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяАнкара
Площа, км2780 580
Населення72 561 000
Ріст чисельності населення, в рік950 549
Середня тривалість життя, років72.95 (чол. 70.4, жін. 75.5)
Щільність населення, чол./км292.96
Офіційна моватурецька
Валютатурецька ліра
Міжнародний телефонний код90
Зона в Інтернетіtr
Часові поясиUTC+2
Міжнародні організації, в які входить Туреччина Міжнародний чорноморський клуб, Центр розвитку ОЕСР, Організація економічного співробітництва та розвитку, Організація чорноморського економічного співробітництва, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Ірак, Іран, Сирія
Вихід до морів чи океанів Мармурове, Середземне, Чорне, Егейське моря

Загальна інформація

Турецька Республіка, або як звичніше називати нашим громадянам  Туреччина - це держава, розташована частково в південно-західній частині Азії, а частково в південній Європі. Утворилася Туреччина з Османської імперії , що розпалася в 1920 роках. Основна частина країни розташована на Анатолійському півострові між Чорним і Середземним морями. На сході Туреччина межує з Грузією, Вірменією, Азербайджаном і Іраном; на півдні - з Іраком і Сирією; на заході - з Грецією, Болгарією.

Часовий пояс

Часовий пояс Туреччини зимою UTC +2, літом UTC+3.

Клімат

Оскільки Туреччина країна переважно гірська, тому і клімат країни володіє гірським характером з властивостями континентального клімату. Літо в Туреччині повсюдно жарке і посушливе, зими снігові і холодні. На  Егейському і Середземному морях клімат середземноморський, з м'якшою зимою, «довгоживучий» сніговий покрив не утворюється. На Чорному морі клімат помірно-морський з характерним для нього теплим літом і прохолодною зимою. Температура взимку (наприклад, в січні) складає приблизно +5C, влітку (наприклад, в липні) біля +23C. Влітку середньодобова температура може перевищити +30C і (зрідка) 35C, а жара може досягти відмітки і +40C, але таке буває порівняно рідко на південному побережжі Туреччини. На південному сході Туреччини клімат має межі тропічного пустинного, і вологість низька, на відміну від високої вологості на березі Чорного моря.

Населення

Населення Туреччини  складає близько 72 з половиною мільйонів чоловік. Більшість населення турки. Етнічні меншини через нерівномірне розселення по території країни, підрахувати важко, приблизно можна сказати, що найбільша етнічна група це курди, їх кількість складає близько 20 мільйонів. Так само в Туреччині є етнічні меншини, що налічують близько 4 мільйонів чоловік і, що складаються з таких народностей як: адиги, абхази, карачаївки, осетини, чеченці, абазіни. Крім того, на південному сході Туреччини компактно проживає більше мільйона арабів. Окрім перерахованих національностей в Туреччині постійно проживає декілька тисяч росіян.

Державна мова

Державною мовою Турецької республіки є турецька. Вона належить до тюркської мовної сім'ї, яка об'єднує азербайджанську, башкирську, гагаузьку, казахську, татарську, тувинську, туркменську, узбецьку, чуваську, якутську та ряд інших мов.

Валюта

Турецька валюта дуже нестійка, тому не слід міняти гроші до приїзду в країну і не слід міняти відразу всю суму - курс міняється майже щодня.У багатьох магазинах (окрім супермаркетів) приймаються євро, долари США або німецькі марки, але зазвичай дрібну здачу при цьому не дають.Приймають усі види чеків і кредитних карток, але не завжди і не скрізь, часто стягується податок на використання кредиток (інколи про це немає жодних застережень, але 5-7% від знятої суми просто списується з рахунку).

Віза

Список документів необхідних для здобуття візи до Туреччини:
Терміни оформлення візи до Туреччини: віза відкривається при в'їзді до країни. 
Безвізовий режим - дипломатичні, службові паспорти. 
Консульський збір на кордоні Туреччини: 10 USD.

Медична допомога та страхування

Краще заздалегідь оформити страховку на час подорожі, вона дозволить відшкодувати Ваші витрати при нещасному випадку або форс-мажорі, а також забезпечить Вам надання медичної допомоги на місці.

Релігія

У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави, і свобода віросповідання гарантована законодавством кожному жителеві країни. Більшість населення країни сповідає іслам. Діє велика кількість мечетей, близько 80 тисяч. Крім того, зареєстровано близько 320 общин різного християнського толку і напрямів, 36 іудейських синагог розташованих в Стамбулі, Адане, Анкарі, Ізміре, Чанаккале, Хатає, Бурсі, Киркларелі.

Посольства і консульства

Посольство Республіки Туреччина в Україні Канцелярія:

м. Київ, вул. Арсенальна 18  Тел.: (044) 294-99-15, 294-99-64, 294-96-71

Факс: (044) 295-64-23 

Години роботи: 9.00-13.00, 14.00-18.00, прийом громадян: 10.00-12.30

Посольство України  в Туреччині

Адреса: Adakale sok.13, Senlikkoy, Florya-Bakikoy/Istanbul, Turkey

Тел.: +10-90 (212) 663-76-88

Факс: +10-90 (212) 652-18-76

E-mail: [email protected], [email protected]


Адреса: Cemal Nadir Sok.9, Cankaya/Ankara, 06690 Turkiye

Тел.: +10-90 (312) 439-99-73

Факс: +10-90 (312) 440-68-15

E-mail: [email protected]

Додаткова інформація

Дзвонити з телефону-автомата дешевше, ніж з готелю.

Не варто купляти телефонні картки в приватних осіб і в дрібних магазинчика, вам можуть продати використані або непрацюючі, а довести потім що-небудь і повернути гроші буде складно. 
Для провезення домашніх тварин потрібна офіційно завірена в турецькому консульстві ветеринарна довідка.

У нічний час проїзд на таксі (з 24:00 до 6:00) дорожче на 50-60%.

У Туреччині треба торгуватися, ніхто не образиться якщо ціна вказана вами, буде хоч в 20 разів нижче за ту, яку оголосить продавець. Головне говорити з посмішкою, адже Ви відпочиваєте, до того ж хто знає, можливо, саме ваша ціна буде набагато ближча до істини, чим почута від продавця. 

При спілкуванні з турками не слід квапитися. Як будь-який східний народ вони, по західних мірках, досить повільні і не дуже пунктуальні.
 
Якщо Ви домовляєтеся про яку-небудь послугу або операцію, обговоріть ціну заздалегідь.

Велике значення надається етикету. Турки дуже шанобливо відносяться до людей, які поважають їхні традиції або знають хоч би декілька слів по-турецьки. В цьому випадку, перед Вами відкриваються буквально всі двері.

Щоб увійти до мечеті, потрібно закрити ноги хоч би по коліна і роззутись. Жінки повинні входити з покритою головою.

Новини Туреччини російською мовою:  http://www.turkishnews.ru