<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Грузія

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяТбілісі
Площа, км269 700
Населення4 436 000
Ріст чисельності населення, в рік-14 639
Середня тривалість життя, років76.55 (чол. 73, жін. 80.1)
Щільність населення, чол./км263.64
Офіційна мовагрузинська
Валютагрузинський ларі
Міжнародний телефонний код995
Зона в Інтернетіge
Часові поясиUTC+4
Міжнародні організації, в які входить Грузія Міжнародний чорноморський клуб, Організація чорноморського економічного співробітництва, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Вірменія, Азербайджан, Росія, Туреччина
Вихід до морів чи океанів Чорне моря

Загальна інформація

Грузія це держава, територія якої майже вся розташована в Азії, а деякі північні її райони знаходяться в Європі (східна частина Європейського континенту). Грузія межує з Вірменією і Туреччиною на півдні, Азербайджаном на південно-сході і Росією на півночі. Більшу частину цієї країни займають лісисті гори, і найвищі їх вершини круглий рік покриті снігом.

Географічне положення

Грузія розташована в центральній і західній частині Закавказзя, на межі напіввологого Середземномор'я, Арало-Каспійської западини і нагір'їв Передньої Азії з континентальним кліматом, зумовило різноманітність ландшафту, природного і рослинного світу. Територія Грузії поєднує високогірний, середньоггірний, горбистий, низько-рівнинний, плоскогірний і платоподібний рельєфи. Чорноморське узбережжя Грузії має протяжність 308 кілометрів і позбавлене будь-яких значних заток, островів або півостровів. На півночі Грузії розташований Великий Кавказький хребет. На південному схилі Великого Кавказького хребта розташовані Гагрський, Бзибський, Кодорський, Сванетський, Харульський, Ламіський, Гудіський, Картлійський і Кахетский хребти; на північному схилі - Хохський, Шавала, Кідеганский, Хевсуретський і Пірікітський хребти. На півдні знаходяться Іверійська і Колхідська западини. Алювіальні рівнини займають велику частину Колхідської і Іверійської западин. Западини розділені Дзірульським масивом. Цими рівнинами є - Колхідська низовина, Внутрішньокартлійська, Нижньокартлійська та Алазанська рівнини. Південніше від Колхидського регіону, на висоті 2850 метрів над рівнем моря розташовані Месхетский, Шавшетский, Триалетський і Локський хребти. Південно-Грузинське вулканічне нагір'я займає практично всю південну зону Грузії. Вершиною нагір'я є гора Діді-Абулі.

Часовий пояс

Часовий пояс Грузії UTC +4.

Клімат

Клімат Грузії знаходиться під впливом декількох чинників: субтропічного клімату з заходу і середземноморського клімату зі сходу. Великий Кавказький хребет служить бар'єром проти холодного вітру з півночі. Середні температури січня становлять від 3-9С на Колхідській низовини і в Аджарії, до-2С в Іверійскій западині. У гірських районах Сванетії і Джавахеті температура взимку може опускатися до-16-20С. Літо жарке і тривале, середня температура серпня майже на всій території країни становить від 23С до 26С. Опади випадають досить рівномірно по всій території Грузії протягом всього року з невеликими максимумами восени і взимку. У гірських районах сніг випадає в листопаді і стійко тримається до березня-квітня.

Політична система

Форма правління Грузії - парламентсько-президентська. Законодавча влада в Грузії представлена однопалатним парламентом Грузії. Парламент є вищим законодавчим органом і складається з 150 депутатів. 75 депутатів обираються за списками і 75 від одномандатних округів. Всі депутати обираються строком на 4 роки на основі загального голосування. Виконавча влада зосереджена в руках Президента, президент Грузії обирається на основі загального виборчого права при таємному голосуванні строком на 5 років, одній особі дозволено обиратися на цей пост не більше двох термінів поспіль.

Населення

Населення Грузії налічує близько 5 з половиною мільйонів чоловік. Грузини 70,1%, вірмени 8,1%, росіяни 6,3%, інші народи - азербайджанці, осетини, греки, курди, ассірійці, абхази та ін.

Державна мова

Офіційна мова грузинська, в Абхазії в якості державної мови використовується і абхазька мова.

Валюта

Валюта Грузії називається Ларі (міжнародне позначення GEL), в одному Ларі 100 тетрі. У обігу знаходяться купюри номіналом в 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 ларі, золоті монети номіналом у 500 і 1000 ларі, а також 5, 10, 20 і 50 тетрі. Широке розповсюдження мають долари США, євро і рублі. В Абхазії і Південній Осетії набагато простіше користуватися рублями, ніж з будь-якою іншою валютою. У Тбілісі можливе використання кредитних карт VISA, Eurocard-Mastercard і Cirrus-Maestro у великих готелях і супермаркетах. Великі банки приймають до оплати туристичні чеки. У приватних магазинах, готелях і в провінційних районах їх використання практично неможливе.

Віза

Необхідні документи для візи:

Закордонний паспорт.

1 фотографію 3х4 см.

Ваучер турагенства.

Документи здаються особисто претендентом на візу.

Віза для громадян України не потрібно, потрібен лише діючий закордонний паспорт.

Митний контроль

Ввезення іноземної валюти не обмежено, національної не більше 25000 ларі.

Дозволений вивіз ввезення іноземної валюти протягом року з дати в'їзду, національної - не більше 3000 ларі.

Заборонено ввезення зброї і вибухових речовин, наркотиків, літератури, що ганьбить державний лад, деяких видів відеопродукції.

Заборонено вивезення предметів, що представляють історичну та культурну цінності.

Робочі години

Магазини відкриті з 09:00 до 19:00, велика кількість магазинів і супермаркетів працюють цілодобово. Ярмарки і ринки працюють з 06:00-07:00 до 16:00-18:00 без вихідних, найбільш жвава торгівля йде в ранкові години. Громадські та державні організації закриті по суботах і неділях, приватні заклади працюють найчастіше за індивідуальним графіком. Банки зазвичай відкриті по буднях з 09:00-09:30 до 17:30-19:00.

Релігія

Більшість віруючих етнічних грузин належать до Грузинської православної церкви (65% віруючих). Також у Грузії проживає невелика кількість католиків, в Аджарії і в південних прикордонних районах живе багато мусульман. Абхази - переважно мусульмани-суніти, але серед них зустрічаються і православні. Азербайджанці, ассірійці і курди - мусульмани. Всього серед віруючих налічується близько 11% мусульман. Більшість осетинів сповідує православ'я. Вірмени, греки і росіяни мають власні православні церкви, причому до Вірменської апостольської церкви відносяться приблизно 8% віруючих.

Визначні місця

Знаменитими природними пам'ятниками є озера Ріца, Палеостомі, Алеткел, Плато Динозаврів в районі Кутаїсі і гігантський печерний комплекс в районі Н. Афона. Східна Грузія (Кахетія) - є основним регіоном виноробства в Грузії. Перлиною Кахетії можна назвати Алазанську долину, в якій розташовані такі відомі виноробні райони як Кіндзмараулі, Цинандалі, Гурджаані, Ахашені та ін.

У Грузії налічується близько 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів. Біля Батумі розташований прекрасний ботанічний сад.

У Грузії є 118 музеїв, серед них найбільш відомий Державний музей Грузії, перетворений з Кавказького музею в 1919 році(заснованого в 1852 році), в якому зберігаються експонати, що демонструють розвиток цивілізації Грузії і Кавказу в цілому. Вельми цікаві для туристів будуть історико-етнографічний музей з колекцією стародавніх грузинських поселень і Державний музей мистецтв Грузії. Цей музей має п'ять основних розділів: древньогрузинского мистецтва (зі знаменитими емалями Хахульского триптиха і центральної емалевою ікони Богоматері), російського, радянського, західноєвропейського і східного мистецтв.

У Грузії налічується понад 10 тисяч пам'яток археології, історії, архітектури, мистецтва, є численні історичні документи. Найдавніші зі збережених у Грузії пам'яток архітектури належать: від першого тисячоліття до нашої ери - першого століття нашої ери. Древнім серед пам'яток архітектури вважається акрополь в Мцхеті, царська резиденція в Армазісхеві. Зразками грузинської архітектури раннього середньовіччя служать місто-фортеця Уджарма (5 століття), городища з фортецями Накалакеві, Шорапані і Ськанда, храми в Картлі (5-6 століття). До 11-12 століть відносяться оборонні споруди в Дманісі, Самшвілде, храми Баграта в Кутаїсі, Болніський Сіон (5 століття), Джварі (6 століття), Светіцховелі (11 століття) в Мцхета, печерне місто Вардзія (12 століття).

Посольства і консульства

Посольство Грузії в Україні

Адреса: 01135, м. Київ, вул. Мельникова, 83-д, 4 секція

Телейон: (+38 044) 451-43-53

Факс: (+38 044) 451-43-56

E-mail: [email protected]

Години роботи: 09:00-13:00, 14:00-18:00 (пн-пт)

Консульський відділ

Факс: (044) 451-43-57

Веб-сайт: http://www.georgia.org.ua/

Посольство України в Грузії

Адреса: 380060, м. Тбілісі, вул Оніашвілі, 75

Телефон: (8 10 99532) 31 листопада 1961

Факс: (8 10 99532) 31 листопада 1981

E-mail: [email protected], ukraina.pu @ caucasus.net

Веб-сайт: http://www.uaembassy.ge, http://www.mfa.gov.ua/georgia/

Режим роботи: 09:30 - 18:30 (пн-сб)

Додаткова інформація

Чайові в більшості закладів складають 5%, але в закладах високого класу, якщо плата за обслуговування не включена в рахунок, рекомендується залишати "на чай" 10% від суми рахунку. В інших місцях можна просто залишити решту.

На ринках прийнято торгуватися.

Ціни в більшості магазинів фіксовані.

Напруга в електромережі 220 В, 50 Гц. Розетки зазвичай двоконтактні, «радянського зразка», тільки у великих готелях столиці можна зустріти розетки європейського стандарту.

З 15 травня 2006 року в Грузії набув чинності закон, що забороняє куріння в громадських місцях - в будівлях держустанов, в лікарнях, громадському транспорті, а також у закладах громадського харчування, крім тих, де клієнтам дозволяється вживання алкогольних напоїв.