<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Греція

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяАфіни
Площа, км2131 940
Населення11 306 000
Ріст чисельності населення, в рік14 698
Середня тривалість життя, років79.5 (чол. 76.9, жін. 82.1)
Щільність населення, чол./км285.69
Офіційна мовагрецька
Валютаєвро
Міжнародний телефонний код30
Зона в Інтернетіgr
Часові поясиUTC+2
Міжнародні організації, в які входить Греція Європейський Союз, Міжнародний чорноморський клуб, Центр розвитку ОЕСР, Організація економічного співробітництва та розвитку, Організація чорноморського економічного співробітництва, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Албанія, Болгарія, Македонія, Туреччина
Вихід до морів чи океанів Іонічне, Середземне, Егейське моря

Загальна інформація

Греція це держава на півдні Європи, на Балканському півострові, що межує на півночі з Албанією, Македонією і Болгарією, на північному-сході з Туреччиною. На сході Греція омивається Егейським, на заході Іонічним, на півдні Середземним і Критським морями. Туристу в Греції надається можливість зайнятися різними видами як пасивного, так і активного відпочинку, відвідати археологічні місця або ж гірські місцевості, помилуватися дикою природою національних парків країни, а також насолодитися відпочинком на морському узбережжі, різними видами водного та гірського спорту.

Географічне положення

Територія Греції умовно розділена на три частини:

Материкова Греція, до складу якої входять Македонія (Флоріна, слов'янська назва Лерін, Пелла Кавала, Касторія, Халкидіки та ін), Фракія (Родопі, Ксанті і Еврос), Епір (Теспротія, ПревезаЯніна та ін), Фессалія (Лариса, Магнісія та інші ) і Центральна Греція (Фтіотида, Фокіда, Аттика та ін). Також географічно до цього регіону можна віднести Іонічні острови.

Пелопоннес - найбільший півострів Греції і вогнище найдавнішої цивілізації Європи, включає номи Аркадія, Лаконія, Мессинія і т. д. Тут же розташований знаменитий Коринфский канал, проритий французькою фірмою для грецької держави в 19 столітті.

Острови Егейського моря, найбільшими з яких є Кріт - найбільший острів Греції та восьмою в Європі та Евбея - другий за величиною, після Кріта, острів Греції, з'єднаний з континентом мостом, перекинутим через протоку Евріп, а також Лесбос, розташований біля берегів Туреччини. Також тут розташовано безліч груп невеликих островів - Північні Споради, Кіклади, Додеканес.

Часовий пояс

Часовий пояс взимку UTC +2, влітку UTC +3.

Клімат

Клімат Греції можна розділити на три типи: середземноморський, альпійський і помірний, кожен з яких впливає на певну територію. Гірський хребет Пінд сильно впливає на клімат материкової частини країни: регіони, розташовані на захід від схилів Пінда (Епір) отримують більшу кількість опадів, ніж регіони, розташовані на східній стороні хребта (Фессалія).

Середземноморський тип клімату характеризується м'якою вологою зимою і жарким сухим літом. У цьому типі клімату розташовані Кіклади, Додеканес, Крит, східна частина Пелопоннесу і частину Центральної Греції. Температури тут не часто досягають рекордних значень, а взимку, навіть на Кікладах і островах Додеканес, іноді може випадати сніг протягом зимових місяців.

Альпійський тип клімату більш характерний для гірських районів країни: Епір, Центральна Греція, Західна Македонія, частина Фессалії, а також номи Ахея, Аркадія і Лаконія.

Східну Македонію і Фракію можна віднести до регіонів з помірним типом клімату, з відносно холодною і вологою зимою і жарким, сухим літом.

Афіни розташовані в перехідній зоні, де поєднуються два типи клімату: середземноморський і помірний. У північній частині Афін переважає помірний клімат, в той час як у центральних і південних районах спостерігаються риси середземноморського клімату.

Політична система

Законодавча влада належить Парламенту, однопалатному представницькому органу, який обирається шляхом загальних прямих виборів строком на 4 роки. Глава держави - Президент, який обирається парламентом строком на 5 років. Конституція наділила президента широкими повноваженнями, поклавши на нього обрання виконавчої влади. Президент призначає прем'єр-міністра і за його рекомендацією призначає і відкликає інших членів уряду.

Населення

Основне населення Греції - греки. У країні проживають також македонці, болгари, цигани, вірмени та інші. Загальне число жителів налічує близько 12 мільйонів.

Державна мова

Офіційною мовою в Греції є новогрецька, проте велика частина населення володіє англійською. Німецька, французька, італійська та іспанська (перераховано по частоті вживання) використовуються переважно в туристичних районах, куди приїжджають на відпочинок іноземці, що говорять на цих мовах.

Валюта

Грошова одиниця, використовувана в Греції - євро. У побуті купюри номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 євро і монети в 1, 2, 5, 10, 20, 50 центів, а також в 1 і 2 євро. 1 євро = 100 центам.

Віза

Загальні передумови для оформлення віз:

Неповнолітні особи (до 18 років) не можуть подавати заяви про видачу візи, необхідна присутність в Консульському Установу обох батьків (або одного з батьків, якщо він має повну опіку над дитиною).

Паспорт подавача має бути дійсним щонайменше три місяці після закінчення дії візи.

Для отримання візи необхідно, щоб у паспорті було, принаймні, дві чисті сторінки для наклеювання віньєтки та марок.

Для отримання в'їзної візи приватним особам з метою туризму або відвідин знайомих у Греції має особисто, попередньо домовившись по телефону, подати до Консульської Установи такі документи:

Анкету (бланк надається Консульським Установою).

Дві недавні кольорові фотографії розміром 3х4 см.

Оригінал недавнього офіційного листа від роботодавця із зазначеним розміром платні заявника.

Копію всіх сторінок трудової книжки, завірену установою (роботодавцем).

Документи, що підтверджують наявність необхідних фінансових коштів для перебування в Греції, а саме: оригінал довідки з банку про наявність рахунку на ім'я заявника в гривнях, доларах США або євро. За відсутності банківського рахунку приймаються дорожні чеки (travel cheques).

Підтвердження бронювання туристичним агентством готелю в Греції.

Якщо подавача запрошує громадянин Греції, замість бронювання готелю вимагаються:

1) підтвердження фінансової спроможності громадянина Греції забезпечити запрошеного.

2) відповідальна заява першого, завірена грецькою поліцією, в якому повинні бути зазначені повні дані подавача, а саме: ім'я, прізвище, дата народження, стать, громадянство, номер закордонного паспорта, час і мета подорожі, кількість в'їздів, термін перебування, а також супроводжуючі особи, якщо такі будуть.

Страховий поліс, чинний для Греції, який покриє витрати, пов'язані з поверненням на батьківщину в разі хвороби, нещасного випадку і т.д.

Тридцять п'ять (35) євро на добу.

Медична допомога та страхування

Аптеки в Греції працюють: понеділок і середа - з 09:00 до 14.30. Вівторок, четвер і п'ятниця - з 09:00 до 13.30 і з 17.30 до 20.30. Субота і неділя - вихідні. У кожному районі щодня чергують в денний час дві аптеки і в нічний - одна. Нічні аптеки після 23.00 обслуговують тільки за рецептом лікаря в екстрених випадках.

Релігія

97% населення сповідує грецьку ортодоксальну релігію (православ'я), мусульманство, католицтво, протестантство.

Визначні місця

Музеї: Державні музеї працюють щодня, крім понеділка, з 09:00 до 18:30. Туристам, які знаходяться в Афінах, рекомендуються для відвідування наступні пам'ятки:

Афінський Акрополь і Археологічний Музей Акрополя: тел. 210-3210219. Години роботи: літній період: понеділок - п'ятниця 08:00 -18:30, вихідні та святкові дні 08:30 - 14:30. зимовий період (з 1.01. по 31.03): понеділок 11.00 - 15.00, з вівторка по неділю і в святкові дні 08:30 - 15:00.

Національний Археологічний музей: вул. Патісіон 44, тел. 210-8217717. Години роботи: літній період: понеділок 12:30 - 19:00, вівторок - п'ятниця 08:00 - 19:00. Субота, неділя та святкові дні: 08:30 - 15:00. Зимовий час: понеділок: 10:30 - 17:00, вівторок - п'ятниця: 08:30 - 15:00. Субота, неділя та святкові дні: 08:30 - 15:00.

Візантійський музей: вул. Васіліссіс Софіас 22, тел. 210-7211027. Години роботи: літній період: вівторок - неділя та святкові дні 08.30 - 21:00. Понеділок - вихідний.

Музей Кікладського та Стародавнього мистецтв: вул. Неофіту Дука, 4 тел. 210 - 7228321-3. Години роботи: понеділок, середа, четвер, п'ятниця: 10:00 - 16:00. Субота 10:00 - 15:00. Вівторок та неділя - вихідний.

Музей Бенакі: ріг вул. Кумбари, 1 та вул. Вас. Софіас, район Колонакі, Афіни. Тел.: 210 3671000. Години роботи: понеділок, середа, п'ятниця, субота: 9:00 - 17:00. Четвер: 9:00 - 24:00. Неділя: 9:00 - 15:00. Вівторок - вихідний. Інформація

Історико-етнографічний музей: вул. Стадія, 13, Пале Вулі, тел. 210-3237617. Неділя - вхід вільний. Години роботи: Вівторок та неділя: 09:00 - 14:00.

Національна картинна галерея: вул. Васілеос Костянтину, 50, тел. 210-7235937-8. Години роботи: понеділок, середа, четвер, п'ятниця, субота: 09:00 - 15:00. Неділя: 10:00 - 14:00. Вівторок - вихідний.

Докладний каталог музеїв та археологічних місць по всій країні опублікований на офіційній інтернет-сторінці Міністерства Культури, а також на головній сторінці Посольства Греції.

Вистава в античному театрі: (Стародавній Театр Епідавра, Театр Герода аттического та інші). Програма театрів включає в себе як театральні постановки античних грецьких драматургів (Арістофана, Есхіла та ін), так і концерти класичної і сучасної музики. Про місце і час проведення виступів можна дізнатися в офісах Афінського Фестивалю мистецтв (організатор культурних заходів).

Музика, виставки творів мистецтва, лекції: У центральних кіосках міста (Синтагма, Колонакі, Омонія) продається щотижневий каталог проведених культурних заходів, перекладений на англійську та французьку мови (Athenscope). Каталог включає в себе всю інформацію про щотижневі програми, які стосуються концертів (classical, jazz, rock, ethnic, folk і т.д.), театральних вистав, кіносеансів, виставок, лекцій, культурних заходів, інформації по ресторанах і розважальних центрів.

Планетарій: Планетарій Евгенідія, з діаметром купола 25 метрів і площею поверхні 950 м2, - найбільший і найкраще оснащений цифровий планетарій у світі. Приміщення нового цифрового планетарію пристосоване і для людей з обмеженими можливостями: ліфти на всіх поверхах, спеціально обладнані зовнішні і внутрішні входи і виходи, туалети, сидіння в новому демонстраційному залі, окрема стоянка. Більш детальна інформація про графік роботи та програмі Планетарію розміщена на Інтернет-сторінці Фонду Евгенідія.

Ресторани, таверни: працюють щодня з 12.30 до 16.30 і з 19.00 до 00.30. деякі ресторани, розташовані в туристичних районах працюють без перерви з 12.00 до 01.00. Ресторани швидкого харчування Fast-Food: частина їх працює цілодобово, інші без перерви з 07.30 ранку до 01.00 ночі.

Кафе та Бари: працюють щодня з 08.00 ранку до пізнього вечора.

Магазини: понеділок і середа: з 09:00 до 14.30, вівторок, четвер і п'ятниця: з 09:00 до 13.30 і з 17.30 до 20.30. Субота: з 09:00 до 14.30. Магазини центральній частині Афін (в туристичних районах: Плака, вулиця Ерму, Колонакі, площа Омонія і площа Конституції), торгові центри та супермаркети працюють щодня з 09:00 до 20:00, крім неділі.

Кінотеатри: в кінотеатрах Греції кінофільми демонструють не дубльовані, а з субтитрами на грецькій мові. Сеанси починаються зазвичай о 19.00, 21.00 і 23.00 щодня.

Театри: дають по одному вистави в день о 20.00. У суботу і неділю є додаткове вечірню виставу. У понеділок театри закриті.

Посольства і консульства

Посольство Греції в Україну

Адреса: вул. Панфіловців 10, 01901 Київ

Телефон: 254 54 71, 254 54 72, 254 54 73

Факс: 254 39 98

E-mail: gremd.kie @ mfa.gr

[email protected]

[email protected]

Робочі години: понеділок-п'ятниця 09:00-16:00

Консульський відділ

Адреса: вул. Панфіловців 10, 01901 Київ

Телефон: 254 54 78

Факс: 254 58 05

E-mail: grcon.kie @ mfa.gr

[email protected]

Офіс військового аташе

Адреса: вул. Панфіловців 10, 01901 Київ

Телефон: 254 36 14, 254 53 21

Факс: 254 37 63

E-mail: akam.ukr @ haf.gr

[email protected]

Відділ економіки та торгівлі

Адреса: пров. Михайлівський, 14, офіс 1, 1-й поверх

01001 Київ

Телефон: 278 00 56, 278 00 95

Факс: 278 02 82

E-mail: [email protected]

[email protected]

Посольство України в Грецькій Республіці.

Адреса: 15237, 2-4 Stephanou Delta Str.,

Filothei, Athens, Greece

Тел.: (10 30210) 68 00 230

Факс: (8-10 30210) 68 54 154

E-mail: [email protected]

[email protected]

Додаткова інформація

Офіційні вихідні Греції

1 січня, 6 січня - Хрещення, Кафаров Девтера (Чистий Понеділок - початок сорокоденного посту), Національне свято - 25 Березня, Мегало Параскеви (Страсна П'ятниця), Девтера ту Фома (Понеділок після Великодня) *, 1 травня, Еорті Агіу Пневматос (П'ятидесятниця ) *, 15 серпня - Успіння Богородиці, Національне свято - 28 Жовтня, 25-26 грудня - Різдво.

Туристична поліція:

Афіни - 171, 9025-992

Пірей - 452 36 70, 4184-815

Салоніки - 544 162

Родос 27 423

Кріт - 28 156

Швидка допомога:

Афіни - 166

Салоніки - 150

Пірей - 413 грудня 1980, 413 грудня 1949

Родос - 25 555

Іракліон - 237 502, 239 502

Ханья - 43 811, 44 421

Загальні телефони:

Телефонна довідкова Греції - 11811

Відправлення телеграм по Греції - 155

Міжнародна телефонна довідкова - 161

Довідкова міжнародних телефонних кодів на англійській, французькій і німецькій - 169

Відправлення телеграм за межі Греції - 165

Час - 141