<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Сполучені Штати Америки

Прапор і герб

РегіонПівнічна Америка
Форма правління
СтолицяВашингтон
Площа, км29 372 610
Населення310 241 000
Ріст чисельності населення, в рік3 040 362
Середня тривалість життя, років78.1 (чол. 75.2, жін. 81)
Щільність населення, чол./км233.10
Офіційна моваанглійська
Валютадолар США
Міжнародний телефонний код1
Зона в Інтернетіus
Часові поясиUTC-10 — UTC-5
Міжнародні організації, в які входить Сполучені Штати Америки
Межує по суші Канада, Мексика
Вихід до морів чи океанів Мексиканська затока, Бофорта, Берингове моря
Атлантичний, Тихий океани

Загальна інформація

Сполучені Штати Америки

Початком історії Сполучених Штатів Америки (США), деякі історики вважають 10 червня 1772 р., оскільки саме в цей день і рік пролилася перша кров за незалежність британських колоній від самої Британії. Війна тривала до 20 червня 1783 р., в цей день відбулась "Битва у Куддалора", яка стала завершальним боєм у війні США за незалежність. Офіційна ж історія США, як незалежної держави, розпочала свій відлік 3 вересня 1783 р., саме в цю історичну дату Великобританія офіційно визнала незалежність своїх колишніх колоній.
Версальський договір між США і Великобританією укладений 3 вересня 1783 р.був ратифікований Конгресом Конфедерації 14 січня 1784 р. і королем Георгом III 9 квітня 1784 р. Обмін цими ратифікаційними грамотами відбувся в Парижі 12 травня 1784 р. У договорі було 10 статей, в яких було вказано наступне:
1. Великобританія визнавала Тринадцять колоній (США) в якості суверенних і незалежних держав (штатів) і відмовлялася від будь-яких претензій на управління ними, їх територією і власністю.
2. Встановлювався кордон між США і Британської Північною Америкою.
3. США надавалося право рибальства на Великій Ньюфаундлендській банці й у затоці Святого Лаврентія.
4. Визнавалися зобов'язання з виплати боргів, що законно виникли, кредиторам обох сторін.
5. Конгрес Конфедерації повинен був "переконливо рекомендувати" штатам прийняти рішення про виплату компенсацій за конфісковану власність лоялістів.
6. США зобов'язалися запобігти подальшій конфіскації власності лоялістів.
7. Звільнялися військовополонені обох сторін, британська армія виводилася з США, утримуючись від пошкодження або вивезення американської власності (включаючи негрів-рабів).
8. Обидві сторони отримували вічний доступ до Міссісіпі.
9. Території, захоплені американцями після договору, підлягали поверненню без компенсації.
10. Ратифікація договору повинна була відбутися протягом 6 місяців після підписання.
17 вересня 1787 р. на Конституційному Конвенті у Філадельфії був виданий і згодом ратифікований, усіма тринадцятьма існуючими тоді американськими штатами, основний закон США, який має вищу юридичну силу і по сей день. Цей закон складався з семи статей, згодом у нього були внесені 27 поправок, які є, на даний момент, невід'ємною частиною закону. В основі цієї Конституції США був закладений принцип поділу влади між законодавчою (конгресом), виконавчою (президентом) і судовою (верховний суд і нижчі суди) гілками влади. Штатам США в Конституції давалися широкі права в галузі законодавства.
Відносно спокійне існування новоствореної держави тривало до 12 квітня 1861 р., коли з-за нездатності узгодити фундаментальні відмінності в підході до держави, економіці, суспільству і інституту рабства, спалахнула громадянська війна між Північчю і Півднем. Метою цієї війни було скасування рабства в 11 південних рабовласницьких штатах. Після чотирьох років опору переважаючим силам противника, командувач Північновірджинської арміх, генерал Роберт Лі, 9 квітня 1865 р. у містечку Аппоматтокс, штат Віржинія, капітулював перед головнокомандуючим армією Союзу генералом Уліссом С. Грантом. З квітня по червень капітулювали решта армій Конфедерації. Останнім, 6 листопада 1865 р. спустив прапор корабель "Шенандоа". Громадянська війна Півночі і Півдня обійшлася США в 620 тисяч убитих і більше 412 тисяч поранених.
Кінець XIX ст. став часом потужного індустріального розвитку США який згодом охрестили "Золотим Віком". Такий бурхливий розвиток американської промислової індустрії, призвело до того, що до кінця XIX, в початку XX ст. дохід на душу населення в США був найбільш високим у світі, після лідируючої Великобританії. Це положення призвело до того, що в США хлинула хвиля іммігрантів, яка в свою чергу принесла не тільки робочу силу для американської індустрії, але дозволило населити малолюдні західні території країни.
На початку першої світової війни, в 1914 р., США в цілому симпатизували західноєвропейським країнам, проте у війну не вплутувалися та зберігали нейтралітет. Але Президент Вільсон, спантеличений можливими несприятливими наслідками війни для США, спробував виступити як примирник супротивників. Миротворчі зусилля не увінчалися успіхом, головним чином через те, що обидві сторони вперто не втрачали надію перемогти у вирішальній битві. Тим часом США все глибше вгрузали в суперечці про права нейтральних країн на море, в якому головну роль вела Великобританія, оскільки саме вона контролювала обстановку на Світовому океані, дозволяючи нейтральним країнам здійснювати торгівлю і одночасно блокуючи німецькі порти. Німеччина в свою чергу намагалася прорвати блокаду, застосовуючи нову зброю - підводні човни та у 1915 р. німецький підводний човен потопив британське пасажирське судно "Лузітанія", на якому знаходилося близько 100 американських громадян. Вільсон негайно заявив Німеччині, що неспровокований напад підводних човнів на судна нейтральних країн є порушенням загальноприйнятих норм міжнародного права і повинні бути припинені. Німеччина погодилася припинити необмежену підводну війну, але лише після загрози Вільсона застосувати найрішучіші заходи. Однак у лютому та березні 1917 р. німцями було потоплено декілька американських суден і Вільсон запросив згоду Конгресу на вступ країни у війну. 6 квітня 1917 р., за рішенням Конгресу, США оголосили війну Німеччині. Армія США під командуванням генерала Джона Першинг зіграла значну роль у розгромі Німеччини та 11 листопада 1918 р. Німеччина підписала угоду про перемир'я.
До кінця 1920-х рр. США дуже швидко набрали політичну і економічну вагу серед європейських держав, оскільки виробляла майже стільки промислової продукції, скільки весь інший світ. 20-і рр. XIX ст. для США стали періодом бурхливого процвітання, а темпи економічного розвитку стали найвищими у світі. Але таке положення зберігалося не довго і у 1929 р. настав "відкат" економіки. Перша ластівка "Великої депресії" з'явилася в "Чорний четвер" 24 жовтня 1929 р., коли почалося обвальне падіння цін акцій, яке спровокувало  катастрофічні масштаби. За цим слідував "Чорний понеділок" (28 жовтня) та "Чорний вівторок" (29 жовтня). Цей біржовий обвал, відомий також як крах Уолл-стріт, по суті справи і став початком Великої депресії, яка тривала до середини 1933 р. Промислове виробництво в США під час цієї кризи скоротилося на 46 %, акцій промислових компаній впали на 87 %, безробіття в США досягла позначки 14 млн чоловік. У період світової економічної кризи в 1929-1933 рр. капіталістична економіка вже не могла нормально функціонувати. Ця обставина вимагає державного втручання в економіку, що прискорило переростання монополістичного капіталізму в державно-монополістичний капіталізм.
З початком Другої світової війни США заявили про свій нейтралітет, але ввели ембарго на постачання нафти і сировини, життєво необхідних Японії. Період нейтралітету тривав до 7 грудня 1941 р., коли Японія напала на американську військово-морську базу в Перл-Харборі, посилаючись на американське ембарго як виправдання. На наступний день Рузвельт успішно влаштував спільне засідання Конгресу для оголошення війни Японії. Через чотири дні після атаки на Перл-Харбор, фашистська Німеччина оголосила війну Сполученим Штатам, втягуючи США у війну на два фронти. У Другій світовій війні США брали участь з 7 грудня 1941 р. на Тихому океані, а з листопада 1942 р. на Середземноморському театрі військових дій. У червні 1944 р. був відкритий Західний фронт у Європі. Діяли американські війська також і на території Франції (Нормандія), Італії, Тунісу, Алжиру, Марокко, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу. Найкривавішою битвою для американської армії стала Арденнська операція. Після неї за кількістю втрат йдуть Нормандська операція, Битва під Монте-Кассіно, Битва за Іодзіму і Битва за Окінаву. Участь США у Другій світовій війні закінчилося ударами атомних бомб по Хіросімі і Нагасакі (6 і 9 серпня 1945 р.). Втрати США у Другій світовій війні склали 418 тис. чоловік. Після Другої світової війни США стали однією з двох світових наддержав. 4 грудня 1945 р. Конгрес США схвалив вступ до Організації Об'єднаних Націй, тим самим відійшовши від традиційної політики ізоляціонізму в бік більшої залученості в міжнародні відносини. Післявоєнна ера в США у всьому світі була визначена як початок холодної війни, в якій США та СРСР намагалися збільшити свій вплив за рахунок інших країн, нарощуючи ядерний арсенал і підтримуючи доктрину обопільного знищення. Результатом стала серія конфліктів, включаючи В'єтнамську війну і Карибська криза. Таке положення зберігалося до 1991 р., в якому СРСР розпався, тим самим поклавши край холодній війні.
Сучасні США - це держава в Північній Америці, займає четверте місце у світі за розмірами території і третє місце за чисельністю населення. Георгафічно США межують на півночі з Канадою, на півдні з Мексикою, також мають морський кордон з Росією. Омиваються Тихим океаном із заходу і Атлантичним океаном зі сходу. Адміністративно країна ділиться на 50 штатів і федеральний округ Колумбія, у підпорядкуванні США також знаходиться ряд острівних територій.

Збройні сили

На сьогоднішній день збройні сили США є одними з найбільших у світі. Військовий бюджет США на 2010 р. склав 668 млрд доларів США. Збройні сили США включають в себе армію (сухопутні війська), ВВС (військово-повітряні сили), ВМС (військово-морські сили), Корпус морської піхоти і Берегову охорону.

Митні правила

Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти не обмежений. Ввозити в США готівкою, дорожніми чеками і розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати потрібно лише суми більше $ 10 000. При ввезенні золота декларація обов'язкова. Предмети особистого користування не обкладаються митом, ввозити в країну заборонено швидкопсувні продукти, зброю, наркотики. З Гавайських островів заборонений вивіз більшості видів рослин і представників фауни.
Громадянам України для поїздки в США необхідно мати візу. Отримати візу до США дуже непросто, тому необхідно дуже серйозно підходити до питання підготовки документів і безпосередньо співбесіди. Необхідна особиста присутність на співбесіді. Перед проходженням візової співбесіди необхідно пройти так само процедуру сканування відбитків пальців.

Основні необхідні документи для оформлення візи в США:
Закордонний паспорт (має бути дійсний як мінімум 6 місяців після закінчення терміну дії візи);
Фотографія розміром 5 на 5 см на білому фоні з нейтральним виразом обличчя. Особа має займати приблизно 50% всієї площі фотографії.
Квитанція про оплату обов'язкового збору за розгляд документів для отримання неіміграційної візи в США.
Сторінка підтвердження реєстрації анкети DS-160. Важливо: починаючи з 26 лютого 2010 р., для отримання неіміграційної візи діє нова єдина анкета DS-160, всі інші форми анкет недійсні. Візову анкету необхідно заповнити в режимі on-line на сайті https://ceac.state.gov/genniv/. Після заповнення та реєстрації анкети аплікант отримує і роздруковує сторінку підтвердження. Відповідно до закону США про імміграцію і громадянство кожен аплікант вважається потенційним іммігрантом, якщо не доведе протилежного.

Згідно із законом, аплікант може отримати візу в США тільки в тому випадку, якщо офіцер консульського відділу буде переконаний, що:
Аплікант постійно проживає не на території США.
У апліканта немає наміру назавжди залишати країну постійного проживання.
Мета поїздки відповідає одній з категорій неімміграційних віз (справи бізнесу, відпочинок, лікування, робота, навчання.).
Довести це можна шляхом демонстрації міцних сімейних, економічних та соціальних зв'язків з країною проживання.

Варіанти можливих документів:
Свідоцтво сімейних зв'язках в країні проживання.
Фінансові зобов'язання та гарантії.
Деталі поїздки до США.

Посольства і Консульства

Посольство США в Україні
м.Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 10.
Тел.: +38-044-490-4000.
E-mail: [email protected]
Веб-сайт: kyiv.usembassy.gov
 
Консульський відділ американського посольства в Києві
Адреса: м.Київ, вул. Пимоненка, 6.
Телефон: +38-044-207-7071.
Веб-сайт: kyiv.usembassy.gov
Режим роботи: Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:30. Вихідні субота, неділя, американські та українські святкові дні. Візові співбесіди проходять за попереднім записом. Необхідно прибути в посольство США за 15 хвилин до призначеного часу для проходження перевірки службою безпеки.

Посольство України в США
3350 M Street N.W., Washington, DC 20007.
телефон: 1-202-333-0606.
факс :1-202-333-0817.
 
Узагальнені дані по США

Форма правління в США: президентська республіка.
Столиця США: Вашингтон.
Найбільші міста США: Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Чикаго, Лас-Вегас, Майамі, Даллас, Сан-Франциско, Х'юстон, Сан-Антоніо, Сан-Дієго, Бостон, Філадельфія, Сіетл, Детройт, Денвер, Фінікс.
Офіційна мова США: Англійська (юридично офіційної мови немає), в деяких районах південних штатів додатково використовується іспанська, в Луїзіані французька, на Гаваях офіційно визнаний гавайська.
Офіційна валюта США: Долар США (USD, $) включає в себе 100 центів.
Населення США
Населення країни на 2010 р. складає приблизно 310 мільйонів чоловік.
Самоназва США і громадян: Америка, Американець, Американка, Американці.
Часові пояси США: від -5 до -10 за Гринвічем.

Кліматичні умови

Так як США розташовані на великій території, в них представлені практично всі кліматичні зони, від арктичного клімату на півночі Аляски до тропічного в штаті Гаваї і на півдні Флориди.

Домінуюча етнографічна група

Домінуючою в усіх відношеннях і регіонах (крім штату Гаваї) в даний час є європеоїдна раса - вихідці із Сполученого Королівства, Німеччини, Ірландії та інших європейських країн. Далі виділяються афроамериканці, латиноамериканці, азіати, індіанці та інші, на яких припадає понад третини населення США.

Релігія

Американський уряд не веде офіційної статистики з релігії, але за даними всесвітньої книги фактів, 51,3 % населення США вважають себе протестантами (південна баптистська конвенція), 23,9 % католики, 12,1 % не належать до якої-небудь конфесії, 1,7 % мормони, 1,6 % члени другий християнської конфесії, 1,7 % іудеї, 0,7 % буддисти, 0,6 % мусульмани, 2,5 % різні псевдорелігійні кофессіі, 4 % - атеїсти.

Офіційні свята

4-й четвер листопада: День подяки.
25 грудня: Різдво.
1 січня: Новий рік.
Третій понеділок січня: День Мартіна Лютера Кінга.
Третій понеділок лютого: День народження Дж. Вашингтона.
Останній понеділок травня: День пам'яті полеглих.
4 липня: День незалежності.
1-й понеділок вересня: День праці
2-й понеділок жовтня: День відкриття Америки
11 листопада: День ветеранів

Додаткова інформація

В Америці всім автомагістралях присвоєні свої номери. Дороги, розташовані на карті в "вертикальному" напрямі, тобто провідні з півночі на південь, мають непарні номери. А автострадах, що тягнеться з заходу на схід, присвоєні парні номери. При цьому "горизонтальні" автостради в північній частині континенту мають однозначну номер, а в південній - двозначний. Аналогічно, номер "вертикальних" автомагістралей збільшується у напрямку із заходу на схід. Більше того, перебуваючи на автостраді, напрямок руху можна легко визначити за встановленими через кожні п'ять миль спеціальним знакам, на яких зображений номер автостради і напрямок руху у вигляді латинських літер: N - на північ, S - на південь, W - на захід, E - на схід.
Всі дзвінки з номера готелю платні. Зверніть увагу, що при дзвінку з номера готелю за безкоштовними телефонами (1-800, 1-888) готель стягує плату за вихід, тому для дзвінків по безкоштовному телефону ми рекомендуємо скористатися звичайними телефонами-автоматами, розташованими в лобі готелів.
Багато готелів в США підтримують програму захисту навколишнього середовища та економічного використання води.
Якщо Ви хочете, щоб Вам поміняли рушники у Вашому номері - киньте їх на підлогу.
Відповідно з митними правилами США до провезення на територію США заборонені будь-які продукти тваринного або рослинного походження, в тому числі будь-які продукти харчування. Наявність у Вашому багажі або ручній поклажі продуктів харчування може спричинити за собою серйозні ускладнення з митними службами США.
З метою підвищення безпеки пасажирів на трансатлантичних і внутрішніх перельотах в США в багажі не допускаються до провезення запальнички і сірники.
У США прийнято 110 вольт, роз'єм розеток відрізняється від прийнятих в Європі. Для користування побутовими приладами, Вам буде необхідно придбати адаптер або перехідник.
У США прийняті досить високі чайові, причому в ряді ресторанів чайові автоматично можуть бути додані в рахунок (gratuities). На сьогоднішній день чайові в ресторанах складають 18-20% від вартості меню. Барменові платять по 50 центів за кожне замовлення.
У готелі при наданні різних послуг (виклик таксі, прибирання кімнати, замовлення таксі, чищення взуття, перенесення багажу) прийнято платити по одному-два долари.
Таксист розраховує на 10% від суми рахунку. Багато іноземних туристи (і не тільки вітчизняні) не вважають себе зобов'язаними давати на чай, тому американці, обслуговуючи іноземців, часто намагаються включити суму чайових в рахунок.
Офіційний сайт США англійською http://www.usa.gov і російською мовами http://www.rususa.com