<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Франція

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяПариж
Площа, км2547 030
Населення65 447 000
Ріст чисельності населення, в рік359 959
Середня тривалість життя, років81 (чол. 77.7, жін. 84.3)
Щільність населення, чол./км2119.64
Офіційна мовафранцузька
Валютаєвро
Міжнародний телефонний код33
Зона в Інтернетіfr
Часові поясиUTC+1
Міжнародні організації, в які входить Франція Європейський Союз, Група інноваційного фінансування розвитку, Центр розвитку ОЕСР, Організація економічного співробітництва та розвитку, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Андора, Бельгія, Швейцарія, Німеччина, Іспанія, Італія, Люксембург, Монако
Вихід до морів чи океанів Біскайська затока, Північне, Середземне моря

Загальна інформація

Франція

Засновником Франції вважається король Хлодвіг, який правив нею з 481 року. Він належав до династії Меровінгів, названої так по імені міфічного короля Меровея, якому, по легенді, Хлодвіг доводився внуком. Король Хлодвіг увійшов до історії як мудрий правитель і хоробрий воїн, а також як перший правитель Франції, що прийняв християнство. Він прийняв християнську віру в 496 році у Реймсі, і з тих пір в цьому місті коронували всіх французьких монархів. Він і його дружина Клотільда були прибічниками святої Женев"єви, покровительки Парижа. Саме у його честь сімнадцять правителів Франції названо ім'ям Луї (Людовик). Після смерті Хлодвіга, його країну поділили чотири його сини, проте вони і їх нащадки були нездібними правителями, і династія Меровінгів почала поступово згасати. За те, що вони проводили весь час в палаці, втомлюючись від розваг, їх прозвали ледачими королями. Останнім правителем з династії Меровінгів був король Хильдерік 3. Його змінив на троні перший монарх з династії Каролінгів, Піпін на прізвисько "Короткий", дане йому через невисокий зріст. Піпін Короткий (714-748) правив Францією між роками 751-768. Він був майордомом - одним з радників короля з 741 року, і, як і інші майордорми, володів величезною владою при дворі. Піпін показав себе майстерним воїном і розумним, талановитим політиком. Він всіляко підтримував католицьку церкву, і врешті-решт отримав повну підтримку Папи Римського, який, під страхом відлучення від церкви заборонив обирати короля з якого-небудь іншого роду.
Назва самої династії пішла від сина Піпіна, Карла, відомого під прізвиськом «Великий». Завдяки багаточисельним завойовним походам він сильно розширив кордони свого королівства, до якого увійшла практично вся територія сучасної західної Європи. У 800 році Карл Великий був коронований в Римі Папою Льом 3 імператорською короною. Його спадкоємцем став старший син, Людовик 1 на прізвисько «Благочестивий». Таким чином, традиція, за якою королівство ділиться порівну між всіма спадкоємцями, була скасована, і віднині трон успадковував лише старший син. Між внуками Карла Великого розгорілася війна за спадок, ця війна дуже сильно ослабила імперію і, кінець кінцем, привела до її розпаду. Останнім королем з цієї династії був Людовик 5. Після смерті Людовика 5 королем стає абат Гуго, що отримав прізвисько «Капет» завдяки тому, що він носив мантію світського священика, яка називалася «капа». При Капетінгах у Франції почалися складатися феодальні стосунки - феодали, або сеньйори зобов'язалися захищати своїх васалів, а васали присягалися феодалам у вірності і спонсорували їх дозвільний спосіб життя. При Капетінгах вперше в історії релігійні війни придбали небувалий раніше масштаб. Перший Хрестовий Похід почався в 1095 році. Найхоробріші і сильніші дворяни зі всієї Європи попрямували до Єрусалиму, щоб звільнити від мусульман Труну Господню після того, як прості городяни були розгромлені турками. До 1328 року Францією правлять прямі спадкоємці Гуго Капета, після чого останньому монархові - прямому нащадкові короля Гуго - Карлу 4 на прізвисько «Красивий» успадковує Філіпп 4, що належить до гілки Валуа, яка також відносилася до династії Капетінгів. Династія Валуа правила Францією аж до 1589 року, до моменту, коли на престол зійде Генріх 4 з династії Капетінгів гілки Бурбонів. Династія Капетінгів назавжди припинила правлінням Францією в 1848 році, коли був вигнаний останній монарх з Орлеанської гілки Бурбонів - король Луї-Філіпп.
17 століття стало для Франції епохою абсолютизму і зростання загальної незадоволеності, особливо серед нижчих верств населення. Монархічне свавілля, хаос в політиці і економіці стали причинами Великої Французької революції, початок якій поклало узяття Бастілії 14 липня 1789 року. У тому ж році вперше в історії Франції була прийнята Декларація прав людини і громадянина, опісля через два роки встановлена конституційна монархія, а в 1792 році перша Республіка.
У 1799 році історія Франції зробила черговий крутий поворот в протилежну сторону, і в результаті військового перевороту владу захопив генерал Наполеон Бонапарт, що здійснив ряд внутрішніх реформ. До речі, на введеному ним «Кодексі Наполеона» до цих пір базується французька правова система. У 1871 році Паризька комуна підняла повстання проти Версальського уряду. Конституція 1875 років проголосила Францію республікою з двопалатним парламентом і сильною президентською владою. За роки третьої Республіки в історії Франції сталися нові колоніальні захвати в Західній Африці і Індокитаї. В результаті першої світової війни Франція повернула провінції Ельзас і Лотарінгія, втрачені після франко-пруської війни 1870-71 років. Друга світова війна привела до падіння третьої Республіки. У 1944 році тимчасовий уряд звільненої Франції очолив генерал Шарль де Голль. Режим вже четвертої Республіки в історії Франції (1946-58 років) ознаменувався чергою гострих урядових криз, втратою колоній в Індокитаї і Африці, початком деколонізації і національно-визвольної війни в Алжірі (1954 рік). У 1958 році прийнята конституція п'ятої Республіки, що розширила права виконавчої влади. Президентом став генерал Шарль де Голль. До 1960 року в обстановці розпаду колоніальної системи завоювала незалежність велика частина французьких колоній в Африці. У 1962 році, після жорстокої війни, знайшов незалежність Алжір. Профранцузькі алжірці переселилися до Франції, де склали нестримно зростаючу мусульманську меншість. В цілому, післявоєнний розвиток Франції характеризувався форсованим розвитком промисловості і сільського господарства, заохоченням національного капіталу, економічною і соціально-культурною експансією в колишні африканські і азіатські колонії, активною інтеграцією в рамках Євросоюзу, розвитком науки і культури, посиленням мір соціальної підтримки.

Визначні місцяі

Версаль є однією з найбільш відвідуваних скарбниць Франції. Цей розкішний палацовий ансамбль славиться прекрасними садами з дивовижними скульптурами, фонтанами і басейнами. Головний палацовий комплекс був побудований в 17 столітті королем Людовиком Чотирнадцятим, який хотів перебратися в нього з небезпечного на той час Парижа. Розкішні кімнати багато прикрашені мармуром, оксамитом і дерев'яним різьбленням. Особливо виділяються Королівська каплиця, Салон Венери, Салон Аполлона і Зал Дзеркал. Оформлення парадних залів було присвячене грецьким богам. Зал Дзеркал містить 17 величезних дзеркал, що відображають високі арочні вікна і кришталеві канделябри. Один з найпрекрасніших палаців - Великий Тріанон - побудований за наказом Людовика Чотирнадцятого для його полюбленої Мадам де Ментенон. Малий Тріанон ще одне так зване любовне гніздечко, побудоване королем Людовиком П'ятнадцятим для Мадам де Помпадур.Пізніше Малий Тріанон займала Марія Антуанета, а ще пізніше сестра Наполеона. Розташований неподалеку храм любові був улюбленим местомом Марії Антуанети для проведення званих вечорів.

Паризький Діснейленд, також відомий в світі як Євро Діснейленд (ЕвроДісней), реклами не потребує. Атракціон складається з двох парків: Діснейленда (відкритий в 1992 році) і Уолт Дісней Студіо (відкритий в 2002 році). Тематичний парк Діснейленд роздільний на п'ять територій: Головна вулиця США, Погранична територія, Країна пригод, Країна Фантазій і Країна відкриттів. Головна вулиця США йде повз магазини і ресторани у напрямку до головної площі; тут щодня проходят паради. Найпопулярніші атракціони Пограничної території - Маєток Примар і захоплюючий дух поїзд, що мчиться через копальні Гори Великого Грому. Країна Фантазій зачаровує самих юних відвідувачів парку: тут мешкають такі класичні персонажі Уолта Діснея, як Белосніжка, Піноккио, слоненя Думбо і Пітер Пен. У парку Уолт Дісней Студіо можна познайомитися з процесом і історією створення кіно, мультиплікації і телепрограм.

Лувр - найбільший в світі палац і музей, чия історія налічує більше 8 століть. Колекції Лувру розділені на сім розділів, що по суті є окремими музеями: Давній Єгипет; Древній Схід і Ісламське мистецтво; Старогрецьке, етруське і давньоримське мистецтво; Скульптура, Живопис, Художні вироби; Графіка. Краще всього побувати в Луврі кілька разів, присвячуючи кожного разу по якійсь одній колекції.

Собор Паризької Богоматері є серцем не лише Парижа, але і всієї країни: відстані від Парижа до будь-якого іншого міста Франції вимірюються від крапки перед собором, де бронзова табличка відзначає Нульовий Кілометр. Заснований в 12 столітті архієпископом Паризьким Морісом де Сюллі, собор з роками виріс, змінюючись у міру зміни самої столиці. Колись його планували знести, але завдяки популярності романа Віктора Гюго Собор Паризької Богоматері виник рух по відновленню будівлі в його уславленому вигляді.

Ейфелева Башта, споруджена до Усесвітньої виставки в 1889 році, була найвищою будівлею, на той час, в світі (317 метрів). Багато скептиків вважали, що башта простоїть недовго і скоро руйнуватиметься, тому заздалегідь намічалося залишити її лише на 20 років, але вирішенням уряду в 1910 році термін був продовжений ще на 70 років. Проте, не дивлячись на скептиків, башта стоїть до цих пір, і падати не збирається.

Часовий пояс

Часовий пояс Франції +1 

Населення

Населення Франції приблизно налічує близько 65 мільйонів 450 тисяч чоловік.

Клімат

Клімат помірний морський, на сході перехідний до континентального, на Середземномор'ї субтропічний. Літо досить жарке (у липні-серпні +20+25C), зима м'яка (у січні від 0c до +3C) і досить сира, сніг йде рідко. На корсіці довге і жарке літо (з травня по жовтень +21+27C), а зима порівняно холодна (від +6+14C у долинах до -6C у горах), на гірських схилах сніг лежить до червня.

Географічне положення

Велика частина Франції розташована в Західній Європі, її материкова частина на північному сході граничить з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході з Німеччиною і Швейцарією, на південному сході з Монако і Італією, на південному заході з Іспанією і Андоррою. На заході і півночі територія країни омивається Атлантичним океаном (Затокою і протокою Біськайським Ла-манш), на півдні Середземним морем (Ліонською затокою і Лігурійським морем). Також до складу держави входять острів Корсіка в у Середземному морі і більше двадцяти заморських департаментів і залежних територій.

Транспорт 

Залізничний транспорт Франції дуже розвинений. Місцеві і нічні поїзди, у тому числі TGV (високошвидкісні поїзди) пов'язують столицю зі всіма крупними містами країни, а також з сусідніми країнами Європи. Швидкість руху цих поїздів — 320 км/ч. Залізнична мережа Франції складає 29370 кілометрів, і є найпротяжнішою залізничною мережею серед країн Західної Європи. Залізничне сполучення існує зі всіма сусідніми країнами, окрім Андорри.
Метро у Франції є в Парижі, Ліоні, Марселі, Лілле, Тулузе, Ренне. У Руане частково підземний швидкісний трамвай. Мережа автомобільних доріг досить розвинена і щільно покриває всю територію країни. Основні дороги Франції ділять на наступні групи:
Автотраси — назва дороги складена з букви A з номером дороги. Допустима швидкість — 130 км/ч, обов'язкова наявність заправок кожні 50 км., бетонна розділова смуга, відсутність світлофорів, пішохідних переходів. Національні дороги — префікс N. Допустима швидкість — 90 км/ч (за наявності бетонної розділової смуги — 110 км/ч).
Департаментальниє дороги — префікс D. Допустима швидкість — 90 км/ч. У містах допустима швидкість — 50 км/ч. Використання ременів безпеки — обов'язково. Діти до 10 років повинні перевозитися в спеціальних сидіннях. У Франції близько 475 аеропортів. 295 з них мають асфальтовані або бетонні злітно-посадочні смуги, а що залишилися 180 грунтових. Найбільший французький аеропорт - аеропорт Руасси-Шарль-де-Голль, розташований в передмісті Парижа.

Національна валюта

Національна валюта - євро, в одному євро 100 центів. У обігу знаходяться банкноти 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Приймаються всі ведучі кредитні міжнародні картки.

Мова

Державною мовою є Французький. Практично скрізь розуміють по-англійськи і по-німецьки, подекуди по-російськи.

Релігії

51 % католики, 31 % агностики або атеїсти, 10 % належать до інших релігійних течій або не мають думки із цього приводу, 4 % мусульмани, 3 % протестанти, 1 % іудеї.

Політичний устрій

Офіційна назва країни - Французька Республіка. Глава держави президент, що обирається на 5 років. Глава уряду прем'єр-міністр. Рада міністрів призначається президентом за узгодженням з прем'єр-міністром. Законодавча влада належить двопалатному парламенту, що обирається загальним голосуванням.

Адміністративне ділення

Францію ділиться на 26 регіонів (r?gions), з яких 21 знаходиться на європейському континенті, один (Корсіка) на острові корсіка, а ще чотири заморські. Регіони не володіють юридичною автономією, але можуть встановлювати свої податки і вести бюджет. 26 регіонів розділяються на 100 департаментів, що складаються з 342 округів і 4039 кантон. Основою Франції є 36 682 комуни. Ділення на департаменти і комуни порівнянно з діленням України на області і райони.

Митні правила

Кількість платіжних засобів, що ввозяться і вивозяться, не обмежена. Заборонено ввозити або вивозити без спеціального дозволу предмети, що представляють художню або колекційну цінність. Безмитно дозволено ввозити речі, призначені для особистого користування, але існують деякі обмеження, із списком яких можна ознайомиться в посольстві при оформленні візи. При ввезенні домашніх тварин пред'являється довідка з відміткою про щеплення від сказу, запис супроводиться перекладом французькою мовою. Для того, щоб відвідати Францію, громадянам України необхідна віза. Для оформлення візи до Франції необхідна особиста присутність заявника у візовому відділі. Існує попередній запис по телефонах (380 44) 594-96-20 або (380 50)-117-90-30.

Основний пакет документів для здобуття туристичної візи до Франції:
Візова анкета (заповнена на французькій або англійській мові).
Дві фотографії 3,5 x 4,5 див.
Закордонний паспорт і копіями всіх заповнених сторінок.
Внутрішній паспорт з копією всіх заповнених сторінок.
Бронювання готелю або запрошення від туру-оператора.
Бронювання квитків в обидві сторони з копією.
Довідка з місця роботи на фірмовому бланку з вказівкою посаді і окладу, дозволом на виїзд і гарантією повернення до України.
Для приватних підприємців - свідоцтво про реєстрацію і податкова декларація.
Для студентів/школярів - довідка з місця роботи.
Для пенсіонерів - пенсійне посвідчення з копією.
Фінансові гарантії, для неповнолітніх і студентів – довідки батьків.
Свідоцтво про шлюб, розлучення.
Для неповнолітніх нотаріально завірений і переведений батьківський дозвіл.
Медична страховка.
Візовий збір (у розмірі 35 євро).
Кожен документ має бути перекладений на французьку або англійську мову.
Для оформлення візи до Франції візовий відділ може зажадати додаткові документи залежно від конкретного випадку.

Посольства і Консульства

Посольство України у Франції
21, avenue de Saxe, 75007 Paris, France
Тел.: (10-331) 43 06 07 37
Факс: (10-331) 43 06 02 94
E-mail: [email protected],
[email protected]

Посольство Франції в Україні
Адреса: Київ, вул. Рейтарська, 39
Телефон: (044) 590-36-00
Факс: (044) 590-36-30
Приймальні дні: пн – пт, 8:30 – 13:00
E-mail: [email protected]
Сайт: http://ambafrance-ua.org/france_ukraine/

Додаткова інформація

Чайові складають 5 - 10%, але частіше це вже включено в рахунок.
Головні свята Франції: Різдво (25 грудня), Новий рік, Пасха, день узяття Бастілії (14 липня).
Звичайна напруга в електричній мережі 220 Ст
Гості, що не проживають в готелі, можуть знаходитися в номері до 23.00.
У крупних містах більшість магазинів відкриті з 10:00 до 19:00. Вихідний день неділя.
У провінції багато магазинів закрито в понеділок.
Перерва на обід з 12:00 до 14:00 або з 13:00 до 15:00. Деякі магазини раз на тиждень працюють до 21:00.
Гіпермаркети часто відкриті до 21:00 або 22:00. Продуктові магазини і булочні зазвичай працюють вранці в неділю і в святкові дні.

Екстрені служби

Довідка – 12
Пожежники – 18
Поліція – 17
Швидка допомога - 15