<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=152603395449126&ev=PageView&noscript=1" />

Довідник аеропортів

Країни світу

Великобританія

Прапор і герб

РегіонЄвропа
Форма правління
СтолицяЛондон
Площа, км2244 101
Населення62 008 000
Ріст чисельності населення, в рік173 622
Середня тривалість життя, років78.75 (чол. 76.2, жін. 81.3)
Щільність населення, чол./км2254.03
Офіційна моваанглійська
Валютафунт стерлінгів
Міжнародний телефонний код44
Зона в Інтернетіuk, gb
Часові поясиUTC+0
Міжнародні організації, в які входить Великобританія Європейський Союз, Центр розвитку ОЕСР, Організація економічного співробітництва та розвитку, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку
Межує по суші Ірландія
Вихід до морів чи океанів Ірландське, Північне моря
Атлантичний океани

Загальна інформація

Великобританія це острівна держава, відокремлена від європейського континенту протоками Ла-Манш і Па-де-Кале (Англійським каналом і Дуврською протокою). Великобританія розташована на Британських островах біля північно-західних берегів континентальної Європи і традиційно називається Великобританією (назва найбільшого острова), а по назві історичної частини - Англією. Офіційно ж Великобританія називається - Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії. До складу Великобританії входять 4 історико-географічних області: Англія (39 графств, 6 метрополітенських графств і особлива адміністративна одиниця - Великий Лондон), Уельс (8 графств). Північна Ірландія (26 округів), Шотландія (9 районів і острівна територія). Острів Мен і Нормандські острови це самостійні адміністративні одиниці. Всі історико-географічні області Великобританії відрізняються по національному складу населення, мають свою історію, характерні географічні межі, особливості юридичних систем, успадковані з минулого, свої структури місцевих органів влади, віросповідання населення і системи освіти.

Часовий пояс

Часовий пояс Великобританії Часовий пояс UTC 0.

Клімат

Острівне положення і тепла атлантична течія Гольфстрім визначає клімат Великобританії: в основному він м'який і вологий, океанічний. Негативні температури рідкість навіть взимку. Середні температури у січні від 3 до 7c, у липні - 11-17c. Осідання і тумани досить часте явище по всій території Великобританії.

Політична система

Політичний устрій Великобританії це парламентська монархія на чолі з королевою. Головним законодавчим органом країни є двопалатний парламент. Парламент є найвищим органом влади на всій території, не дивлячись на наявність в Шотландії, Уельсі і Північній Ірландії власних управлінських адміністративних структур. Уряд очолює монарх, безпосереднє управління здійснюється прем'єр-міністром, призначений монархом, який, таким чином, є головою Уряду Його (Її) Величності. Відмінною характеристикою Великобританії є відсутність якого-небудь єдиного документа, який можна було б назвати основним законом країни, не існує письмової Конституції, більш того, не існує навіть точного переліку документів, які б відносилися до Конституції.

Населення

Населення Великобританії налічує близько 62 мільйонів чоловік, з них 80% англійці, останні 20% шотландці, валлійці і ірландці.

Державна мова

Англійська мова – основна мова, на якій говорять в Британії, а також одна з найбільш поширених мов світу. Англійська і валлійська мови є офіційними мовами Британії, а шотландська і гельська мови хоч і не є офіційними мовами, але в багатьох частинах Шотландії на них говорять так само, як на англійській. У багатьох сільських районах Північного і Західного Уельсу валлійська мова залишається основною мовою для більшості населення.

Валюта

Грошова одиниця Великобританії - фунт стерлінг.

Віза

Закордонний паспорт (термін дії не менше 6 місяців з моменту подачі в Посольство).

2 кольорових або чорно-білих фотографії.

Довідка з місця роботи на бланку з печаткою, з вказанням річного доходу або гарантійний лист від імені або організації, що оплачують тур.

Анкета, заповнена власноручно туристом з його особистим підписом.

Довідка з інституту (для студентів).

За наявності власності (квартира, машина, дача) оформленою на Ваше ім'я, бажано надати ксерокопії свідоцтв про власність або техпаспорт машини.

Попередній закордонний паспорт (або його хороша копія).

Для дітей до 18 років для проходження кордону необхідне доручення від батька, що не виїжджає до Англії (для посольства доручення не потрібне).


Вимоги до фотографії:

Має бути зроблена за останніх 6 місяців.

Розмір без рамки: 35 Х 45 мм(без куточків і овалів).

На білому фоні, на щільному фотопапері.

Чіткі риси обличчя і контура плечей.

Митний контроль

Безмитно можна ввозити на територію країни:

Обмежень на ввезення і вивіз іноземної валюти немає.

Тютюнові вироби (200 сигарет або 50 сигар, або 250 грам тютюну).

Алкогольні напої (2 літри не ігристого вина, 1 літр алкогольних напоїв міцність понад 22% або 2 літри алкогольних напоїв, міцність яких не перевищує 22%).

Заборонений транзит предметів старовини і антикваріату без дозволу відповідних організацій, а також рідкісних видів тварин.

Релігія

Основна (офіційна) релігія - англіканство, поширено також пресвітеріанство і католицизм.

Посольства і консульства

Посольство Великобританії в Україні

Адреса: Київ, вул.Глибочицька, 4

Телефони: (044) 494-34-00

Факс: (044) 494-34-18

Сайт: www.britemb-ukraine.net/ukrvis

Приймальні дні: пн – чт з 9:00 до 12:00.

Посольство України у Великобританії

Адреса : 60 Holland Park, London WII 3sj, United Kingdom

Телефони : +10-44 (171) 727-63-12

Факс : +10-44 (171) 792-17-08

E-mail: [email protected]

Додаткова інформація

Чайові: офіціантам в ресторанах (якщо на рахунку немає позначки "service charge"), обслуговуючому персоналу в готелях, водіям таксі, перукарям дають зазвичай 10 – 15% від суми, вказаної в рахунку. У пабах, відразу розплачуючись з барменом біля стійки, чайових не дають.

При необхідності екстреної госпіталізації в Лондоні звертайтеся в Royal Free Hospital (Pond St., Nw3, тел. 0171/794-0500) і University College Hospital (Grafton Way, Wc1, тел. 0171/387-9300). У цих установах первинна допомога буде безкоштовною.